Festival UNITED přiveze Worship Central

Důležitou součástí programu festivalu UNITED jsou semináře, které se konají během pátečního a sobotního odpoledne. Trvají zhruba hodinu a otevírají nejrůznější témata. V současné době jich organizátoři na internetových stránkách představují okolo dvaceti.

Teoložka Kateřina Lachmanová bude hovořit o obdobích krizí. Jedna z hlavních řečnic, Dita Targoszová, se bude věnovat odpuštění, na depresi se zaměří psycholožka Andrea Jarošová. Teolog Pavel Hošek otevře otázku strachu a boje s ním, na mužskou spiritualitu upře pozornost předseda Rady Církve bratrské David Novák. O obnově poutního místa Neratov přijede vyprávět místní duchovní správce Josef Suchár. Nevyžádané rady mládeži je název semináře, který povede kněz a vysokoškolský učitel Marek Orko Vácha. Promluvu věnovanou vztahům a chození bude mít pastor Jakub Limr.

Hlavní součást festivalu ovšem tvoří hudební složka. Hudební dramaturg Marek Moškoř blíže přibližuje kapelu Worship Central, nedávno uveřejněného hosta z Velké Británie: „Jsme rádi, že můžeme na festivalu představovat i umělce, kteří u nás nikdy nehráli. Pokud jste Worship Central ještě neslyšeli, určitě to napravte, protože rozhodně patří ke špičce současného uctívání. Chvály na festivalu povedou Josh Gauton a Luke Hellebronth, talentovaní hudebníci, kteří patří k mladým tvářím britského worshipu.”

 

K dalším zahraničním hostům patří skupiny Christafari, Divine Attraction, LZ7, Mate.O/TU a Nomad + Natives. Z česko-slovenských interpretů a kapel se představí Adonai, BCC Worship, duo Sima Martausová a Pavel Helan, Jiný rytmus, Lévi, Safenat Paneach a další. Novinkou letošního ročníku bude klubová scéna v Domě kultury.

 

UNITED je křesťanský open-air festival. Jeho multižánrovost se projevuje ve škále zastoupených hudebních stylů a spektru dalšího programu. Ten zahrnuje semináře, workshopy, službu modliteb a duchovního poradenství, divadlo, film, dětskou scénu a sporty. V loňském roce akci navštívilo na 4 500 účastníků. Festival se uskuteční od čtvrtka 23. 8. do soboty 25. 8. 2018 ve Vsetíně.

Aktuality a další informace jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook www.facebook.com/festivalunited. Na internetových stránkách je umístěn archiv materiálů a nahrávek z předchozích ročníků.

 
festival-united-2018-plakat-v1

Nahrávky seminářů z minulého ročníku:

Lucie Endlicherová – Nenahraditelná realita: https://youtu.be/beuiC0ZQXCM

Pavel Hošek – Boj dobra a zla ve světě: https://youtu.be/Lp3ICSmXbbo

Marek Orko Vácha – Příběh staršího bratra: https://youtu.be/ZKiJSfoNwys

 

Ukázky tvorby letošních hudebních hostů:

Christafari – Lord You Are Good: https://youtu.be/2A3qhCtkMkw

LZ7 – So Good: https://youtu.be/c1CQVg1-0iE

Nomads + Natives – Not Alone: https://youtu.be/sld9uW9ADE8

Worship Central – Mercy Road: https://youtu.be/MbC-7E9wn9w

 

Odkazy Festivalu UNITED:

Videospot UNITED 2018: https://youtu.be/hJOk-lO1yYA

Událost Facebook: https://www.facebook.com/events/496099184056246/

 

Webové stránky: http://www.festivalunited.cz

Facebook: https://www.facebook.com/festivalunited

Instagram: https://www.instagram.com/festivalunited

YouTube: https://www.youtube.com/festivalunited