xxxonlinefree.com

Rozhovor s Filipem Zavřelem

Na konci března byl spuštěn internetový projekt Svět chval, přinášíme vám rozhovor s jeho koordinátorem Filipem Zavřelem.

Kdy a jak ses dostal k Bohu, k víře a k hudbě? Co bylo u tebe dříve?

Narodil jsem se věřícím rodičům, takže se dá říct, že jsem se s vírou setkával od malička. K hudbě jsem se poprvé dostal v 6 letech, kdy jsem začal chodit do pěveckého sboru a začal jsem se učit zpívat. Potom jsem pokračoval celkem klasicky, přes zobcovou flétnu a nakonec v pěveckém sboru úspěšně asi ve 14 letech skončil. V tomto věku jsem se taky poprvé osobně setkal s Bohem a rozhodl se, že chci, aby byl v mém životě aktivně přítomen.

V kolika skupinách jsi dosud působil?

Dá se říct, že asi ve čtyřech.

Jak po letech vzpomínáš na svou účast v soutěži SuperStar 2013?

Vypadá to, že této otázky se snad už nikdy nezbavím. Vždycky si říkám, na co se mě tak asi lidi zeptají a oni často vytáhnou zrovna tuhle nepodstatnou věc. Byla to zajímavá zkušenost, ale vlastně mi to moc nedalo. Párkrát jsem tam prostě zašel, zazpíval, nejdřív několikrát uspěl a pak zase ne. Nedostal jsem se do fáze, kde by mě něco učili, takže přínos vidím jen v tom, že se mě na to pořád někdo ptá.

Jakým hudebním projektům se věnuješ v současnosti?

Aktuálně jsem své aktivity omezil pouze na službu ve chvalách v církvi, kam chodím a na kapelu Lévi. Důvodem je zejména rodina, kterou se snažím příliš nezanedbávat.

Jak hodnotíš současnou českou křesťanskou hudební scénu co do tvorby?

Obecně na tom není česká křesťanská scéna moc dobře a pokud se budeme bavit vyloženě o tvorbě, je to spíš ještě horší. Moc nových věcí a písní nevzniká. Je to smutný příběh.

Na konci března byl spuštěn internetový projekt Svět chval. Co bylo impulzem k jeho vytvoření?

Právě to, co jsem zmínil v minulé otázce je jedním z hlavních driverů. Potřebujeme chvály v Čechách oživit, mluvit o nich, vzdělávat se, sdílet zkušenosti, sdílet písně, které přeci jen někde vznikají. To jsou hlavní důvody, proč to děláme.

Jakou jste po 2 měsících fungování projektu zaznamenali odezvu a jaké máte cíle do budoucna?
Odezva je velmi pozitivní, ale zatím o nás neví dostatek lidí. Potřebujeme info o tom, že Svět chval existuje, dostat do širšího povědomí. To je teď aktuálně něco, na čem pracujeme. Do budoucna chceme určitě pokračovat v psaní článků na různá témata z oblasti chval, případně služby jako takové a chceme víc a víc dávat prostor lidem, aby mohli sdílet své autorské písně prostřednictvím našeho webu.

 

Více na www.svetchval.cz


 
adultcomics.me shemalevids.org incestgames.net