AWrádio – internetové rádio offline

Psal se květen 2004 a partička nadšenců rozjela odvážný projekt nazvaný AWrádio – internetové rádio jinak. Pod záštitou Církve adventistů sedmého dne se rozeběhlo nepřetržité internetové vysílání, které nabízelo nejen autorské pořady, ale také moderní duchovní hudbu, která byla velmi nedostatkovým zbožím. Součástí projektu AWrádio se stal i web, jež pravidelně informoval o duchovním kulturním dění v Česku a na Slovensku.

Během dvanácti let AWrádio odvysílalo kulturní zpravodajství, hudební pořady, rozhovory se známými osobnostmi, dětské relace, biblické příběhy nebo pořady zaměřené čistě na duchovní rozvoj. Archiv AWrádia se tak může pochlubit bohatým archivem, který čítá více než 600 hodin. Historii značky například tvořila i využívaná služba Podcast, prezentační akce po městech, mediální partnerství nebo kniha Portréty – osobnosti za mikrofónem, jež představil výběr těch největších rozhovorů se známými lidmi jakými jsou například J. Kodeš, J. Koutecký, I. Kubelková, J. Šiklová, J. Suchý, D. Vávra a další. Na čtyřiadvacetihodinovém vysílání se od samého začátku podíleli nejen zaměstnanci AWrádia, ale také pražští mládežníci a dobrovolníci z řad Církve adventistů sedmého dne.

V průběhu existence vysílání internetového streamu se radikálně zvětšily možnosti, jak poslouchat moderní křesťanskou hudbu, tedy ten hudební proud, který tvořil do značné míry unikátnost AWrádia. Youtube, Spotify, Facebook, Deezer, atd. Vysoká úspěšnost nových hudebních platforem se postupně projevila na poklesu poslechu nepřežitého hudebního streamu. I tento zásadní fakt vedl k myšlence transformace AWrádia, která vyústila v létě 2016, kdy se definitivně zastavilo vysílání.

Na podzim 2016 AWrádio čeká několik změn. Tou první je bezesporu nahrazení živého vysílání youtube playlistem, který představí to nejlepší ze současné duchovní muziky. Další pozitivní změnou bude důraz na offline archiv pořadů, jež nabídne nejen zavedené pořady z vysílání AWrádia, ale také aktuální audio novinky. Součástí webu zůstane i nadále přehled současného dění ve světě křesťanské kultury.

Díky patří především těm, kteří se svůj vděk po celou dobu existence AWrádia vyjadřovali reakcemi, lajky, modlitbami, komentáři a zejména poslechem. Děkujeme a těšíme se na nové příležitosti, které transformace AWrádia přinese.

Zažili jste s AWrádiem hezké chivlky? Máte vzkaz pro naši redakci? Napište nám ho na awr@awr.cz

Vaše redakce AWrádia