Kapela Hillsong Worship získala cenu Grammy

Worshipová kapela Hillsong získala v New Yorku svou první cenu Grammy za píseň What A Beautiful Name.

Skupina, která vznikla v megasboru v Sydney, sklízí na celém světě obrovský úspěch pro svou křesťanskou hudbu. Australská kapela získala cenu za nejlepší křesťanský hudební výkon v kategorii písní.

„Je to absolutně neuvěřitelná čest,“ řekla zpěvačka a spoluautorka písně Brooke Ligertwoodová, která v neděli přijala cenu spolu s Benem Fieldingem na pódiu v Madison Square Garden v New Yorku. „Je to obrovské privilegium. Chceme poděkovat našemu celému nahrávacímu týmu, našemu sboru, našim pastorům Brianovi a Bobby Houston a našemu celému neuvěřitelnému týmu,“ uvedla.

Ben Fielding prohlásil na slavnostním ceremoniálu: „Bez ohledu na to, jak daleko nebo blízko k Bohu máš, bez ohledu na to, jak velká je vzdálenost, jeho láska je větší, jeho jméno je silnější, nádhernější a krásnější než jakékoliv jiné.“

Od roku 1992 vydala Hillsong Worship 24 alb s více než 275 skladbami. Podle odhadů jejich písně zpívá přibližně 50 milionů lidí v 60 jazycích.

Cena Grammy je každoroční ocenění udělované Národní akademií hudebního umění a věd ve Spojených státech za výjimečné úspěchy v hudebním průmyslu. Ocenění je udělováno od roku 1958, v současnosti ve sto deseti kategoriích napříč hudebními žánry. Patří mezi nejvýznamnější hudební ocenění na světě a je považováno za hudební ekvivalent Oscarů.

Zdroj: www.krestandnes.cz