Hezké AWánoce!

Vánoční svátky jsou označovány jako svátky pohody. Stromeček, cukroví, pohádky, sníh, kapr a jistě i vánoční hudba. My v AWrádiu jsme se rozhodli inspirovat Vás k poslechu nové, neotřelé vánoční muziky. Přinášíme Vám několik málo typů na melodie, díky kterým se Vánoce dozajista stanou svátky pohody a dobré hudby.

Future of Forestry – O Holy Night

Skupinu Future of Forestry založil multiinstrumentalista Eric Owyoung v roce 2006 a ač to nebylo záměrem, tak tato skupina vydala již 3 vánoční alba. Tradiční koledy dostávají pod vedením Erica velmi netradiční zvuk. Zvuk je to ale velmi libý. My vybíráme vánoční klasiku „O Holy Night“.

Matthew West – One last Christmas

Nashvillského muzikanta Matthewa Westa zaujal dojemný příběh malého Daxe, kterému již ve 13 měsících diagnostikovali leukemii a doktoři sdělili jeho rodičům, že jejich syn se nedožije svých druhých Vánoc. Daxovi rodiče se (s pomocí celého města) rozhodli zažít štědrý večer již 7. října. Dax svůj boj nakonec prohrál, ale jeho odkaz žije (i díky M. Westovi) nadále.

Relient K – Sleigh Ride

Relient K je americká pop-rocková skupina, která byla založena roku 1997 ve městě Cantonu v Ohiu. Je pojmenovaná podle automobilu kytaristy Matta Hoopese, Plymouth Reliant K-car. Skupina byla nominována na významné ocenění Grammy či získala několik Dove Awards. V roce 2007 skupina vydala velmi úspěšné vánoční album „Let It Snow, Baby… Let It Reindeer“ ze kterého vybírám píseň „Sleigh Ride“.

Kutless – What Is Christmas

Kutless jsou úspěšná rocková skupina, která za svou čtrnáctiletou kariéru prodala více než dva milióny nosičů. Ačkoliv je parta okolo Jona Micaha Sumralla známá jako ta, která se nebojí ostřejších melodií, do naší vánoční inspirace vybíráme jejich výpověď „This Is Christmas“, jenž si klade otázku – Jaké by byly Vánoce bez Krista?

Steven Curtis Chapman – Christmas Kiss

Legenda moderní duchovní hudby Steven  Curtis Chapman vydal za svou bohatou kariéru 18 studiových alb, a proto by bylo zvláštní, kdybychom v jeho repertoáru nenalezli i vánoční písně. Z několika desítek možností vybíráme vánoční blues s názvem „Christmas Kiss“.

Další duchovní umělci, kteří by Vás mohli během vánočních svátků inspirovat: Amy Grant, TobyMac, Jadon Lavik, David Crowder Band, FFH, Francesca Battistelli, Take 6, Hawk Nelson a mnoho dalších.