Hudební tip – Casting crowns

Křesťanská popová skupina Casting Crowns začala své působení jako studentská chválící skupina v Daytona Beach, Florida, v roce 1999. Vedl ji zpěvák, skladatel a pastor Mark Hall. Zpočátku ji tvořili kytaristé Juan DeVevo a Hector Cervantes a houslista Melodee DeVevo. V roce 2001 se skupina přemístila do McDonoughu ve státě Georgia, kde se k ní přidal Chrise Huffman na basu, Megan Garrett s klávesami a harmonikou, a bubeník Andy Williams.

Tato rozšířená verze Casting Crowns vydala dvě nezávislá alba na CD, která byla dobře přijata v oblasti Atlanty. Jedno z alb si našlo svou cestu do rukou Marka Millera, vedoucího zpěváka fokové skupiny Sawyer Brown, který byl unesen jejich dynamickým pop/rockovým stylem a Hallovým provedením jeho efektivních a upřímných písní.

Miller vzal skupinu do studia spolu s co-producentem Steven Curtis Chapmanem, populárním umělcem na hudební scéně CCM. Výsledné album, Casting Crowns, bylo uvedeno v roce 2003 na Beach Street. Vzorník s pěti písněmi, Life from Atlanta (živě z Atlanty), byl uveden na Reunion Records v roce 2004, balený s prémiovým DVD, které obsahuje rozhovory skupiny a hudební klipy. Lifesong, povolený v srpnu 2005, byla jejich nejúspěšnější nahrávka a umístila se v nejlepší desítce národních hitů.

Posledním počinem této křesťanské, dnes již mega kapely, je CD vydané v roce 2007, které nese název The Altar and the Door.

Casting Crowns – Who Am I (Live) + minidokument o kapele

Casting Crowns – What If His People Prayed (Live)

Casting Crowns – Lifesong (Live)